Stěhování koberců
V domácnostech, kde převažuje dlažba, plovoucí podlaha, parkety či palubky, se koberce dodávají na podlahu spíše kvůli pohodlí v centrální části místnosti, nebo kdekoli jinde, kde se nejvíce pohybujeme. Plní tu zároveň estetickou funkci jakéhosi bytového doplňku. Stále se však v domácnostech uplatní kobercová metráž, je poměrně levná a je to hlavně krytina, se kterou se velmi snadno manipuluje.
Koberec máte na podlaze položený za pár hodin, možná i dříve, nevyžaduje to žádné zvláštní úsilí, podlaha je pokrytá komplet celá a navíc to velmi dobře vypadá. Upřednostníte-li jemný vzor, nebo koberec bez vzoru, a v krásných pastelových barvách, nebo světlý, např. krémový, máte v domácnosti skutečný klenot.
Představte si, že koberec, který jste nechali položit po celé ploše obýváku, velké ložnice či dětského pokoje nebo pracovny, teď musíte sbalit a přestěhovat jinam.
Záleží na rozměrech koberce a na jeho kvalitě – čím je koberec kvalitnější, tím má hustší a mnohdy i delší vlákna, což se projeví mimo jiné i na jeho hmotnosti. A jste-li v situaci, že vaše místnost zaujímá plochu čtyř nebo pěti metrů na šířku a dvanácti metrů na délku (v případě dvou průchozích pokojů, kde je na podlaze jeden kus koberce), bude svinutá rola vážit víc, jak pytel cementu. A přenášet takové břemeno může dát zabrat i stěhovací firmě, natož amatérům.
Délka koberce – do hry promlouvá i délka koberců. Většina z nich se vyrábí v metráži o šířce čtyř metrů, ale jsou situace, kde potřebujete metráž širší, pětimetrovou. A teď si uvědomte, že budete takový koberec vynášet po schodech a točit se s ním na schodišti, abyste prošli dveřmi. Stěhovací firmy stěhování bytů v Praze Odnes to něco takového zažívají poměrně často, ale lidé, kteří s tím nemají příliš zkušeností, mohou mít problémy. Dlouhý a těžký koberec se musí zdvihat, různě naklánět a překlápět, ale nesmí se ohýbat, jinak se mohou poškodit jeho vlákna.